Nodarbība pusaudžiem

Nodarbība pusaudžiem par atbildību, savstarpējo cieņu un efektīvas komunikācijas prasmēm

Pusaudžu vecumposms ir sarežģīts un pretrunu pilns krīzes periods bērna personības attīstībā. Tas ir laiks, kad ir ļoti  jūtīga attieksme pret apkārtējo vērtējumu, tāpēc nereti tiek novērotas garastāvokļa svārstības. Pusaudzis vairs nav bērns, bet nav arī pieaugušais. Viņu kaitina savas brīvības ierobežojumi, tāpēc mēdz izrādīt asi noraidošu attieksmi pret prasībām gan mājās, gan arī skolā.

Nodarbība pusaudžiem
Nodarbība pusaudžiem
Nodarbība pusaudžiem
Nodarbība pusaudžiem
Nodarbība pusaudžiem
Nodarbība pusaudžiem

 

Lai palīdzētu saprast sevi un savas izjūtas, Ozolnieku vidusskolas 7. - 8. klašu izglītojamajiem bija iespēja apmeklēt lekciju, kuras mērķis bija sniegt zināšanas par izmaiņām šajā vecumposmā un likt aizdomāties par atbildību savstarpējo attiecību veidošanā, komunikācijas prasmēm, savstarpējo cieņu vienam pret otru. Lai būtu iespēja veidot dialogu ar lektoru, nodarbības tika plānotas atsevišķi zēniem un meitenēm. Pēc nodarbības, apkopojot izvērtējuma anketas, secinājums ir viens: aktuāla tēma, saistošs stāstījums, gūtas atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

Nodarbības vadīja psihologs - psihoterapeits Marks Jermaks. Nodarbības finansiāli atbalstīja Ozolnieku novada pašvaldības īstenotais projekts „Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Ozolnieku novadā”.

Ozolnieku vidusskolas BAIC vadītāja, izglītības psihologs Inga Pētersone