Ekoskolu Rīcības dienas

Ekoskolu Rīcības dienas notiks no 7. līdz 13. novembrim un būs veltītas ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu pieņemšanas jubilejai. Tādēļ dalībnieki aicināti rīkot akcijas un pasākumus, kas dažādos veidos pievērš uzmanību kādam no 4 videi veltītajiem mērķiem un sniedz pienesumu to sasniegšanā. Visu pasākumu nolūks ir piedāvāt veidus, kā iespējams iesaistīties globālas problēmas risināšanā ar vietēja mēroga rīcībām.

Arī Ozolnieku vidusskolā notiks Rīcības dienas. Ar saviem pasākumiem un aktivitātēm centīsimies pievērst uzmanību un parādīt, ka Latvijā augušie augļi un dārzeņi ir vislabākie un visgardākie. Skolā viesosies arbūzu un meloņu audzētājs ,selekcionārs un kolekcionārs Jānis Haļzovs, kurš  skolēniem stāstīs par iespējām un savu pieredzi  šo "eksotisko" augļu audzēšanā Latvijas klimatiskajos apstākļos.

Rīcības dienu ietvaros  skolā notiks Mārtiņdienas gadatirgus, kurā varēs iegādāties skolēnu mājsaimniecībās cepto,audzēto un citādi gatavoto produkciju.

Skolēni ir aicināti sarūpēt dāvanas (ābolus, ķirbjus, ārstniecības augu tējas,dzērvenes, medu un citu Latvijā augušo produkciju) PII ”Zīlīte” audzēkņiem un pansionāta “Zemgale”iemītniekiem. Ciemojoties šajās iestādēs, skolēni stāstīs un ar pašgatavotu plakātu palīdzību parādīs, kāpēc atbalstām Latvijā audzēto dārzeņu lietošanu ikdienā un kādēļ tie ir labāki par ievestajiem.

Rīcības dienas noslēgsies ar  klašu veidoto plakātu izstādi ”Domā un rīkojies atbildīgi!” par dažādām globālajām problēmām un iespējām, kā tās mazināt.

Rīcības dienu noslēgumā visām Ekoskolām tiks rīkots konkurss, kurā gan ar interneta balsojumu, gan žūrijas vērtējumu tiks izvēlēti labākie akciju rīkotāji, kas saņems balvas no Ekoskolu Rīcības dienu atbalstītājiem. Stāsti, video un attēli tiks publicēti Vides izglītības fonda un Ekoskolu socialo mediju lapās – https://www.facebook.com/videsfonds/   www.draugiem.lv/ekoskolas/

Rīcības dienu organizatori – Vides  izglītības fonds.

Vairāk informācijas  Vides izglītības fonda mājaslapā – www.videsfonds.lv