Rīcības dienas 2016

Ekoskolu Rīcības dienas notika no 7. līdz 13. novembrim un bija veltītas ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu pieņemšanai. Pieņemtie 17 mērķi apraksta mūsdienu pasaules galvenās problēmas un piedāvā to risinājumus. Četri no mērķiem veltīti vides aizsardzībai.

Rīcības dienas 2016
Rīcības dienas 2016
Rīcības dienas 2016
Rīcības dienas 2016
Rīcības dienas 2016
Rīcības dienas 2016

 

Ozolnieku vidusskolā Rīcības dienu kampaņas bija veltītas sezonālo, vietējo- Latvijā audzēto augļu un dārzeņu popularizēšanai. Pirmā kampaņa tika rīkota jau pirms Rīcības dienām. Eko padomes dalībnieki vērsās pie pārējiem skolēniem ar lūgumu- atnest dāvanas no saviem dārziem un piemājas saimniecībām, lai sarūpēto dāvinātu PII „Zīlīte”audzēkņiem un pansionāta „Zemgale” iemītniekiem. Skolēnu sarūpētās dāvanas bija dažādas-āboli, ķirbji, burkāni, kāposti, pelēkie zirņi, ārstniecības augu tējas, medus ievārījumi, kompoti, dzērvenes, dažādi konservi un pat salāti.

9. novembrī Ekopadomes pārstāvji devās uz PII „Zīlīte,”lai pastāstītu par projektu „Ēdam atbildīgi!”un Rīcības dienām. Tika nodotas dāvanas un kopīgi dzerta tēja ar Latvijas medu, kā arī mēs tikām cienāti ar Latvijā augušām dzērvenēm. Ekopadomes meitenes sadraudzējās ar mazajiem bērniem. Tā radās ideja tikties vēl kādā kopīgā pasākumā janvārī vai februārī, kad varēsim turpināt aizsākto sarunu par sezonālajiem augļiem un dārzeņiem.

10. novembrī skolā notika Mārtiņdienas tirdziņš, kurā skolēni tika mudināti tirgoties ar „preci ”no sava dārza vai pašgatavotu produkciju. Visvairāk tirgū bija nopērkami dažādi cepumi, vafeles, keksi un brauniji. Apmierināti bija gan pircēji, gan arī pārdevēji.

11. novembrī 2.c klase kopā ar audzinātāju devās uz pansionātu „Zemgale,”lai tā iemītniekiem nodotu dāvanas-ābolus, augu tējas, dažādus dārzeņus, ievārījumus un dzērvenes. Tā kā pansionātā viesojāmies Lāčplēša dienā, tad skolēni bija sagatavojuši apsveikumus ar Latvijas simboliku un dzejoļus par Latviju.

Ļoti gaidīta tikšanās bija ar arbūzu un meloņu kolekcionāru, selekcionāru un audzētāju Jāni Haļzovu, kurš 7. klašu skolēniem stāstīja par savu darbu, aizraušanos un vaļasprieku. Jānis pastāstīja kā sācis nodarboties ar šo eksotisko ogu audzēšanu mūsu klimatiskajos apstākļos, par dažādiem „knifiem”un savu ikdienu. Skolēni bija sagatavojuši jautājumus, lai noskaidrotu sev interesējošas lietas. Vairāki skolēni jau bija mēģinājuši kopā ar vecākiem audzēt arbūzus. Skolēnu ieinteresētība bija liela, tādēļ domājam, ka pavasarī kāda klašu grupa viesosies Bulduru Dārzkopības vidusskolā, kur Jānis strādā. Jānis uzdāvināja arbūzu sēklas, lai mēs pavasarī mēģinātu izaudzēt savus arbūzus.

Rīcības dienu noslēgumā klases gatavoja plakātus par sezonālajiem augļiem un dārzeņiem.

Paldies visiem skolēniem, skolotājiem un vecākiem par atbalstu un palīdzēšanu Rīcības dienu organizēšanā!