Konkursa ”Cielavas gudrības” fināls

6.jūnijā, atzīmējot Vides dienu, Jaunmoku pilī notika muzeja ilggadējā konkursa „Cielavas gudrības” 10. jubilejas finālspēle. „Cielavas gudrības” ir Dabas muzeja speciālistu organizēts konkurss 5. un 6. klašu skolēniem, kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm.

Konkursa ”Cielavas gudrības” f...
Konkursa ”Cielavas gudrības” f...
Konkursa ”Cielavas gudrības” f...
Konkursa ”Cielavas gudrības” f...

 

Jaunmoku pilī tikās 22 labākās komandas no visas Latvijas. Mūsu skolu konkursā pārstāvēja komanda “Īsā priede”, kura decembrī pirmajā kārtā "Zeme" ieguva 3. vietu un tiesības piedalīties konkursa finālā. Komandas sastāvā bija Līva Skrupska, Elīza Zeltiņa un Jānis Vaškevics. Skolēniem bija jāpārzina teorētiskie un praktiskie jautājumi par augiem, putniem, dzīvniekiem, kukaiņiem, jāzina Latvijas ģeogrāfija, kā arī jāorientējas Jaunmoku pils apkārtnē un jāatrod dažādi priekšmeti pilī. Komandai bija arī mājas darbs - jāizveido plakāts par kādu no vides problēmām.

Komanda startēja veiksmīgi un ieguva 8. vietu. Paldies skolēniem par ieguldīto darbu un skolas tēla popularizēšanu Latvijas mērogā! Paldies vecākiem par atbalstu gatavojoties konkursam!