Mammadaba meistarklase

Ozolnieku vidusskola jau trešo mācību gadu aktīvi piedalījās AS „Latvijas Valsts meži” rīkotajā skolu programmā Mammadaba meistarklase.

Kas tad ir šī meistarklase? Mammadaba meistarklase ir pastāvīga un vispusīga iespēja skolām tuvināt mācību procesu dabai. Tā piedāvā skolotājiem un skolēniem apgūt vides izglītības programmu „Izzini mežu", ietverot arī aktīvu atpūtu Latvijas valsts mežos.

Mammadaba meistarklase skolā
Mammadaba meistarklase skolā
Mammadaba meistarklase skolā
Mammadaba meistarklase skolā
Mammadaba meistarklase skolā
Mammadaba meistarklase skolā
Mammadaba meistarklase skolā

Lai īstenotu programmu, skolēniem mācību gada laikā kopā ar skolotāju jāveic 3 Meistardarbi – pedagogam viena no mācību stundām bija jānovada ārā- mežā, parkā, skolas pagalmā vai Zaļajā klasē, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Stundai jāatbilst kāda mācību priekšmeta standartam. Pedagogi stundas vadīja gan mežā, gan Zaļajā klasē, gan Veselības takā.

 Otrs veicamais darbs ir Koka meistarstiķis. Skolēniem bija jāizgatavo kāda  lieta vai priekšmets no koka, vai cita dabas materiāla, kas kalpotu citu skolēnu atpūtai vai izglītībai. Mūsu skolā šis ir darbs ilgtermiņā, jo jau otro gadu veidojam, papildinām un atjaunojam Sajūtu taku. Bet  7.a klases puiši izgatavoja spēli no koka, kas būs pieejama  Zaļajā klasē.

Trešais veicamais darbs ir Meža meistardiena, kad skolēni devās  izzinošās mācību ekskursijās, piedalījās  meža stādīšanā vai Meža ekspedīcijā. Meža ekspedīcija šogad bija jauns piedāvājums, tādēļ arī  mūsu skolas Mammadaba meistarklases dalībnieki visaktīvāk  bija pieteikušies tieši ekspedīcijai. Ekspedīcijas laikā, kas ilga apmēram 3 stundas un bija 2-3 km garumā, skolēni apmeklēja dažādas izziņas pieturas, ko vadīja LVM speciālisti. Ekspedīcija bija lieliska  iespēja vienkāršā veidā atklāt sarežģītos mežā notiekošos procesus. Te vietā ir teiciens-cilvēkam par mežu jāstāsta mežā.

 Atsevišķas klases  apmeklēja arī  kādu no ieteiktajām mācību ekskursijām- Tērvetes dabas parku, Pokaiņu mežu, Jaunmoku pils meža muzeju vai arī izstādi „Iepazīsties –koks!” Rīgā. Vēlos uzteikt 3.b klasi un skolotāju Aleksandru Daņiļčenko, jo šīs klases skolēni aktīvi piedalās meža stādīšanā kopā ar vecākiem un šogad piedalījās arī Meža  ekspedīcijā.

Nu jau aizvadītais mācību gads ir bijis  veiksmīgs Ozolnieku vidusskolas 15 klašu kolektīviem un interešu izglītības pulciņu  dalībniekiem, kas darbojās programmā Mammadaba meistarklase.

Mācību gada noslēgumā saņēmām priecīgu ziņu, ka  par paveikto darbu Ozolnieku vidusskola ir nominēta kā Mammadaba vēstniecība Zemgales reģionā un 1.septembrī pie skolas tiks pacelts vēstniecības karogs.

Paldies skolēniem, skolotājiem un vecākiem par ieguldīto darbu, atbalstu un palīdzību!