Noslēdzies konkurss "Man tuvai...
Noslēdzies konkurss "Man tuvai...
Noslēdzies konkurss "Man tuvai...
Noslēdzies konkurss "Man tuvai...
Noslēdzies konkurss "Man tuvai...
Noslēdzies konkurss "Man tuvai...

Iesākām vasaras brīvlaiku ar skaistu notikumu- konkursa "Man tuvais Elzas Stērstes daiļradē" noslēgumu. Konkursa dalībnieki Elzas Stērstes mājās "Billītes" satikās ar Elzas Stērstes ģimeni, lai vairāk iepazītu dzejnieci un saņemtu pateicības rakstus.

Paldies dalībniekiem no Ozolnieku vidusskolas, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Līvbērzes pamatskolas un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas.

Vislielākais paldies mūsu skolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Signei Lūsiņai par ideju un konkursa organizēšanu!

Uz tikšanos nākamgad!

eiropas eksamens logoSeptīto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, ikviens bija aicināts pārbaudīt daudzpusīgas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā.

11. klases jaunieši  jau otro gadu pēc kārtas piedalījās Eirops eksāmenā un pierādīja, ka ir zinoši un labi orientējas eksāmena jautājumos.

Eksāmena rezultāti ir apkopoti un saņēmām priecīgu ziņu, ka Evija Jureviča ir ierindojusies  TOP 30 vidusskolas grupā. Evija eksāmenā ieguva maksimālo punktu skaitu-50 punktus.

Apsveicam un lepojamies!

Šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja  37 611 dalībnieki, vidusskolas grupā  piedalījās 3942  dalībnieki.

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.

atminu klade absolventiMīļie absolventi!

Rudenī mūsu skolai 175 gadu jubileja!  Šobrīd nevaram prognozēt, kādā formātā varēsim svinēt svētkus, bet noteikti to darīsim, tikko tāda iespēja būs!

Tikmēr esam uzsākuši apjomīgu absolventu intervēšanas kampaņu, kurā iesaistās visi 5.-11.klases skolēni (tāpēc esiet atsaucīgi, ja tiekat uzrunāti intervijai!)

Bet ikvienu (arī tad, ja esat jau snieguši skolēniem interviju) aicinām dalīties ar savām atmiņām - pozitīvām, jautrām, smieklīgām, satraucošām, vienkāršām! Ideāli, ja kopā ar kādu foto no skolas laikiem!

Atcerēsimies skolas laikus un dalīsimies savās atmiņās ar citiem!

Ziemassvētku kauss ir ilggadēja mūsu skolas tradīcija, kas šoreiz notika attālinātā formā, taču tas nemazināja skolēnu azartu un atsaucību.
Uzdevumi bija ļoti dažādi. Bija jāatmin dziesmu nosaukumi pēc Emoji zīmēm, jāizpilda Ziemassvētku tests par dažādiem ar svētkiem saistītiem jautājumiem, jānofotgrafē un jāiesūta savā apkārtnē skaistākā egle, jāizveido netradicionālā egle no mājās pieejamiem priekšmetiem, jāatmin latviešu tradicionālās mīklas, jāatpazīst dzīvnieku pēdas sniegā un jāmēģina izdomāt Drakulas seifa kombinācija.

Daži fakti skaitļos:

  • kopā aktivitātēs iesaistījās 197 skolēni;
  • iesūtītas 100 netradicionālās eglītes, no kurām 12 iegūst atzinību kā oriģinālākajām eglītēm, bet 2 ieguvušas skatītāju simpātiju Facebook balsojumā (uzdevumu sagatavoja skolotāja R.Bērziņa);
  • iesūtītas 83 īstās egles, kuras atradāt savā tuvākajā apkārtnē (šeit jāpiebilst, ka vairākkārt tika iesūtīta fotogrāfija no egles, kas atrodas laukumā starp Ozolnieku novada domi un veikalu Top);
  • darbu izvērtēšana un apskatīšana aizņēma 17 stundas;
  • diemžēl nevienam neizdevās atrisināt "Drakulas seifa kombināciju" (uzdevumu sagatavoja skolotāja I.Galviņa)
  • 28 skolēniem izdevās veikt 10.uzdevumu - nobalansēt 2 dakšiņas ar sērkociņa palīdzību (uzdevumu sagatavoja skolotāji D.Lagzdiņš un E.Janovičs)
Rezultātu aprēķināšanā tika ņemts vērā skolēnu skaits konkrētajā klasē un cik no tiem iesaistījās un iesūtīja uzdevumus. Sasummējot visus punktus par paveiktajiem uzdevumiem, radās gala rezultāts.
 
Paldies ikvienam skolēnam par atsaucību un iesaistīšanos aktivitātēs!
Ziemassvētku kausa rezultāti
Ziemassvētku kausa rezultāti
Ziemassvētku kausa rezultāti
 

No 3. novembra līdz 3. decembrim norisinājās Brīvo datu virtuālais hakatons skolēniem 2020. Hakatonu organizēja Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija un Valsts izglītības satura centrs.

Pasākuma mērķis bija izglītot skolēnus par brīvajiem un atvērtajiem datiem, to nozīmi un lietošanas iespējām, radot tīmekļa lapas vai mobilās lietotnes. Skolēnu uzdevums bija brīvo un atvērto datu “ārpus rāmja” praktiska izmantošana, radot sabiedrībai noderīgu produktu vai pakalpojumu un izmantojot tehnoloģijas. Hakatonā varēja piedalīties ikviens Latvijas vispārizglītojošo, profesionālo izglītības iestāžu, interešu izglītības iestādes audzēknis.

Mūsu skolu hakatonā pārstāvēja Kristaps Briks-Dravnieks no 12. klases un programmēšanas pamatu skolotājs Dainis Šantars. Mums bija jāizstrādā prototips tīmekļa lapai vai mobilajai lietotnei, izmantojot UR un atvērto datu kopas.

Katrai komandai tika piesaistīts mentors. Kristapa mentors bija Mārtiņš Valainis no HERE Technologies. Mums bija iespēja sazināties ar mentoru un konsultēties par produkta izstrādi, tehniskām lietām.

No ≈30 komandām, kuras bija pieteiktas, 15 iesniedza savus risinājumus. Tai skaitā arī Kristaps. Kristapa risinākums ir aplikācijas prototips. Aplikācija izmanto papildināto realitāti (AR), lai mūsu apkārtni paildinātu ar digitālo slāni, kuru redz telefona kamerā. Tas ir viedpalīgs, lai veiksmīgāk orientētos nepazīstamās vietās, kā arī iegūt transporta un citu svarīgu informāciju, tai skaitā atlaižu kuponus no uzņēmējiem, kas platformu izmantotu, lai reklamēt savus pakalpojumus un produktus.

Dalība hakatonā deva iespēju konsultēties ar zinošiem speciālistiem, iegūt pieeju daudzām datubāzēm, iemācīties ko jaunu un attīstīt prasmi pārliecināt citus par savu ideju.

Izvērtējot paveikto, ir skaidrs, ka mūsu skolas skolēni var piedalīties šādā pasākumā arī turpmāk. Ir uzkrāta pieredze, kas ļaus nākotnē cīnīties par godalgotajām vietām ar pievilcīgu balvu fondu. Paldies visiem, kas palīdzēja un ziedoja savu laiku!

Par hakatonu var palasīt LATA vietnē, kā arī noskatīties atklāšanas pasākumu un apbalvošanas ceremoniju. Otrajā ir redzams arī Kristapa prototips (Mapify).

zala josta 2020Ir sācies "Zaļā josta" rīkotais makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai!".
Aicinām klases piedalīties konkursā un līdz 15.martam nodot otrreizējai pārstrādei biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas (arī ar auduma vāciņiem), avīzes, glancētos žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kartona izstrādājumus (kartonam jābūt salocītam).

Klase, kura būs nodevusi visvairāk makulatūras, saņems balvu no skolas: apmaksātu transportu pavasara ekskursijai 300 eur apmērā.

Makulatūru var nodot otrdienās no plkst. 8.00 - 8.30, kā arī abos garajos starpbrīžos pie skolas sētnieka.

Lai izdodas!

Skolotāju diena 2020 aizvadīta cepumiņu tematikā. Piektdien, 2. oktobrī, kad Ozolnieku vidusskolā tika atzīmēta skolotāju diena, par īpašu noskaņu skolā bija parūpējusies skolēnu domes komanda.

Skolēnu domes pārstāvji agri no rīta pulcējās, lai skolā sagaidītu skolotājus – tematiskos cepumiņus. Skolotāji šajā rīta stundā tika cienāti ar kafijas krūzi un pašu ceptiem cepumiņiem, kas bija īpaši pielāgoti mācību priekšmetiem, kurus tie pasniedz.

Pēc sveiciena saņemšanas, skolotājiem bija iespēja svinīgi nofotografēties skolas priekšā un uzrakstīt novēlējumu citam kolēģim - cepumiņam. Visas dienas garumā skolotāji tika uzmundrināti ar dažādiem pacilājošiem un cepumīgiem saukļiem, kas bija izvietoti pa visu skolu.

Skolotāju diena 2020!
Skolotāju diena 2020!

Piektdien, 25.septembrī visā pasaulē norisinājās gājieni, piketi un citi pasākumi Globālā klimata streika ietvaros, kopumā 3317 vietās.

Kustība “Fridays For Future Latvia” rīkoja pāsākumu Rīgā, Rātslaukumā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību klimata problēmām. Saistībā ar jaunievēlēto Rīgas domes sastāvu, pasākumā tika izcelti Rīgas izaicinājumi klimata jomā un minētas “zaļās” prioritātes, kam jāpievērš uzmanība tuvākajā laikā.

Pasākumā piedalījās Ozolnieku vidusskolas Ekopadomes aktīvistes- Laura Kristiāna Jureviča no 12.klases un 11.klases skolnieces Evija Jureviča, Ieva Kļaviņa un Endija Elizabete Ernstsone.

Globālais klimata streiks Rīgā
Globālais klimata streiks Rīgā
Globālais klimata streiks Rīgā