Skolēni piedalījās karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”Atvērto durvju dienas uzņēmumos”

 

2017.gada 11.aprīlī projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros Ozolnieku vidusskolas 7., 8. klases skolēnu komanda piedalījās karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”Atvērto durvju dienas uzņēmumos”.

Ozolnieku vidusskolas skolēnu komanda devās braucienā, lai iepazītu Tele2 Shared Serviss Center  profesionālās darbības pamatus. Ekskursija sākās ar viena no uzņēmuma vadītājiem uzrunu, kurš runāja tikai angļu valodā, iepazīstinot, cik liels ir uzņēmums  un kāds ir uzņēmuma darbības pamats. Uzzinājām, ka šis nav Tele2, kas nodarbojas ar tiešo komunikāciju tirdzniecību un klientu apkalpošanu, šis Tele2 ir centrs, kas nodrošina visu 9 valstu komunikācijas un IT darbību.

 

Ekskursija uz Tele2
Ekskursija uz Tele2
Ekskursija uz Tele2
Ekskursija uz Tele2
Ekskursija uz Tele2
Ekskursija uz Tele2

 

Fotogrāfijās redzama liela zāle, kurā katrs darbinieks sēž pie darba galda ar trīs ekrāniem. Papildus zāles galā visa siena ir ar ekrāniem, kuros var vērot meteoroloģiskās  prognozes un visu valstu staciju darbību. Šis centrs rūpējas par Tele2 problēmu risināšanu un to novēršanu, kā arī veido jaunus risinājumus, lai mēs, lietotāji, saņemtu labu servisu.

Nākamo lekciju vadīja tehniskais inženieris, kas pārvalda torņu tehnisko darbību. Viņš iepazīstināja ar to darbības principiem, stāstīja par citu inženieru darba pienākumiem. Attēlā redzama pelēka metāla kaste, kas sver 20 kg. Tas ir katra torņa dators, kas apstrādā tīkla lietotāju datus un zvanus.

Pēdējā lekcija bija ar “skatu nākotnes tehnoloģijās”, IOT, tas ir pakalpojums, ko pašlaik izmanto Latvenergo, kad elektrības skaitītāju rādījumus automātiski nosūta uz Latvenergo centru. Tā ir īpaša Tele2 sim karte, kas nodrošina šo pakalpojumu.

Skolēnu atsauksmes vēsta apzināšanos, ka bez elektrības ļoti daudzas firmas nevar pastāvēt, ka Latvenergo Latvijā ir liels spēks. Skolēni pauž pozitīvu attieksmi par iegūto informāciju un vērtē ekskursiju kā ļoti vērtīgu pieredzi.

Skolēni iepazina Tele2 darbības pamatspecifiku, pilnveidoja savu izpratni par telekomunikāciju nozares plašo darbību, uzzināja un izprata jaunas profesijas, kurās zināšanas un prasmes tiek novērtētas.


Mūsu sadarbības partneri

ossweb.jpg  domeweb.jpg

jenotiweb.jpg