26.04.2022. Mācību darbs

19. aprīlī 10. un 11. klases skolēni kopā ar skolotājām Renāti Bērziņu un Agnesi Čīku devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Tā kā skolēni apgūst mācību priekšmetus “teātra māksla” un “vizuālā māksla”, ekskursija bija plānota tā, lai padziļinātu mācību stundās apgūto.

Vispirms tika apmeklēts Latvijas Nacionālais teātris, kur gandrīz divu stundu garumā aktieru Madaras Bores un Ivara Kļavinska pavadībā jaunieši varēja iepazīt skatuves mākslas daudzšķautņaino mehānismu. Skolēni ielūkojās ne tikai aktieru ikdienā, sarežģītājā mēģinājumu procesā, bet apmeklēja arī rekvizītu, dekorāciju un citas darbnīcas, rodot iespēju aptaustīt un pielaikot dažādus butaforiskus priekšmetus. Jauniešiem bija iespēja aplūkot gan teātra ēku, kas celta 1902.gadā, uzkāpt uz lielās skatuves un ielūkoties skatītāju zālē no otras puses, gan novērtēt jauno piebūvi. (Ekskursija tika apmeklēta iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros.)

Pēc teātra apmeklējuma skolēni devās uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur katrs savā ritmā aplūkoja latviešu vecmeistaru darbus un muzeja piedāvātās laikmetīgās izstādes. Jauniešiem bija uzdevumus pievērst īpašu uzmanību darbiem, kas viņos raisa dažādas emocijas un izjūtas un asociējas ar pašu pieredzēto.”

Galerija