16.11.2021. Mācību darbs

No 7. oktobra līdz 4. novembrim tiešsaistē norisinājās Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) rīkotais Atvērto ģeotelpisko datu hakatons skolēniem 2021 (saite: https://www.lata.org.lv/skolas-2021). Šis ir jau tradicionāls ikgadējs LATA pasākums, kas tiek organizēts, lai izglītotu jauniešus par atvērto datu pieejamību un to nozīmi jaunu, noderīgu pakalpojumu izstrādē.

Skolēnu uzdevums hakatonā ir veicināt radošu, inovatīvu un praktisku atvērto datu izmantošanu sabiedrībai noderīga produkta vai pakalpojuma radīšanai, izmantojot tehnoloģijas. Savukārt beigās dalībniekiem ir jārada inovatīva lietotne, kas, izmantojot atvērtos ģeotelpiskos datus, risina sabiedrībai būtisku problēmu.

Ozolnieku vidusskolu hakatonā pārstāvēja komanda Izotopi. Komandā apvienojās 12. klases skolnieces Evelīna Meijere, Evija Jureviča un skoltājs Dainis Šantars.

Mēs izstrādājām aplikācijas DIGITAL PATH konceptu. Aplikācija varētu palīdzēt velosipēdistiem, kuri izlēmuši atpūsties dabā. Te ir iespējams sastādīt maršrutus un arī apskatīties, vai nenāk lietus mākoņi. Koncepts un prototips ir pieejams vietnē https://dainis-santars.github.io/hakatons2021/, kur var izmēģināt daļu no aplikācijas funkcionalitātes.

Kopumā hakatonā piedalījās 23 komandas no Rīgas, Ventspils, Daugavpils, Ogres, Ozolnieku un citu Latvijas pašvaldību skolām. Mūsu komanda iekļuva finālā, kurā piedalījās 10 labākās komandas.

Pirmo vietu šī gada Atvērto ģeotelpisko datu hakatonā skolēniem ieguva komanda DUST GANG, kas izveidoja rīku Busify. Otro vietu ieguva komanda TEREHOVIČI, kas hakatona ietvaros izveidoja tīmekļa vietni DATA VIZ. Trešo vietu ieguva ONE LONE CODER komanda, kas radīja produktu, ar kura palīdzību ir iespējams uzlabot Baltijas jūras piesārņojuma līmeni un lauksaimnieku zemes auglību.

Savukārt mūsu komandai hakatona apbalvošanas ceremonijā tika pasniegta VZD simpātiju balva. Katrs komandas dalībnieks saņēma piemiņas kartīti ar Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores Vitas Narnickas laba vēlējumiem un Sony bezvadu austiņas.

Ir prieks un gandarījums par padarīto. Šis ir otrais gads, kad mūsu skola piedalās šajā pasākumā. Pagājušajā gadā Kristaps Briks-Dravnieks arī sekmīgi piedalījās hakatonā, kur nokļuva finālā, starp 10 labākajām komandām. Redzēsim, ko nesīs nākamais gads!