Brīvo datu virtuālais hakatons skolēniem 2020

08.12.2020. Ārpusstundu darbs

No 3. novembra līdz 3. decembrim norisinājās Brīvo datu virtuālais hakatons skolēniem 2020. Hakatonu organizēja Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija un Valsts izglītības satura centrs.

Pasākuma mērķis bija izglītot skolēnus par brīvajiem un atvērtajiem datiem, to nozīmi un lietošanas iespējām, radot tīmekļa lapas vai mobilās lietotnes. Skolēnu uzdevums bija brīvo un atvērto datu “ārpus rāmja” praktiska izmantošana, radot sabiedrībai noderīgu produktu vai pakalpojumu un izmantojot tehnoloģijas. Hakatonā varēja piedalīties ikviens Latvijas vispārizglītojošo, profesionālo izglītības iestāžu, interešu izglītības iestādes audzēknis.

Mūsu skolu hakatonā pārstāvēja Kristaps Briks-Dravnieks no 12. klases un programmēšanas pamatu skolotājs Dainis Šantars. Mums bija jāizstrādā prototips tīmekļa lapai vai mobilajai lietotnei, izmantojot UR un atvērto datu kopas.

Katrai komandai tika piesaistīts mentors. Kristapa mentors bija Mārtiņš Valainis no HERE Technologies. Mums bija iespēja sazināties ar mentoru un konsultēties par produkta izstrādi, tehniskām lietām.

No ≈30 komandām, kuras bija pieteiktas, 15 iesniedza savus risinājumus. Tai skaitā arī Kristaps. Kristapa risinākums ir aplikācijas prototips. Aplikācija izmanto papildināto realitāti (AR), lai mūsu apkārtni paildinātu ar digitālo slāni, kuru redz telefona kamerā. Tas ir viedpalīgs, lai veiksmīgāk orientētos nepazīstamās vietās, kā arī iegūt transporta un citu svarīgu informāciju, tai skaitā atlaižu kuponus no uzņēmējiem, kas platformu izmantotu, lai reklamēt savus pakalpojumus un produktus.

Dalība hakatonā deva iespēju konsultēties ar zinošiem speciālistiem, iegūt pieeju daudzām datubāzēm, iemācīties ko jaunu un attīstīt prasmi pārliecināt citus par savu ideju.

Izvērtējot paveikto, ir skaidrs, ka mūsu skolas skolēni var piedalīties šādā pasākumā arī turpmāk. Ir uzkrāta pieredze, kas ļaus nākotnē cīnīties par godalgotajām vietām ar pievilcīgu balvu fondu. Paldies visiem, kas palīdzēja un ziedoja savu laiku!

Par hakatonu var palasīt LATA vietnē, kā arī noskatīties atklāšanas pasākumu un apbalvošanas ceremoniju. Otrajā ir redzams arī Kristapa prototips (Mapify).