17.05.2023. Mācību darbs

Latvijas Nacionālais dabas muzejs jau 16. reizi organizēja konkursu „Cielavas gudrības” 5., 6. un 7. klašu skolēniem. Konkursa mērķis – veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm un norisēm dabā. Šajā sezonā konkursa laikā skolēni devās  simboliskos laivu braucienos pa dažādām Latvijas upēm, to krastos apskatot  aizsargājamās teritorijas, pilsētas un citus interesantus objektus. Katrā no atlases kārtām tika aplūkotas  kādas no Latvijas reģionu lielākajām upēm un to pietekas.

Pirmā kārta bija veltīta mūsu likteņupei Daugavai, otrā kārta-Ventai un Irbei, trešā kārta-Lielupei, bet pēdējā- ceturtā kārta- Gaujai un Salacai.

Visa mācību gada garumā konkursā piedalījās arī mūsu skolas 5.c klases komanda „Ozolzīles”- Amanda Gailīte, Parīcija Klēbaha un Fricis Beķeris.  1.kārtā komanda ieguva 1.vietu 66 komandu konkurencē, pārējās kārtās rezultāti bija nedaudz zemāki.

Cīņa par vietām finālā  notika līdz pēdējam brīdim, tāpēc kopvērtējuma rezultāti bija  ļoti blīvi un cīņā par iespēju piedalīties konkursa finālā  iesaistījās 59 komandas. Mūsu komanda „Ozolzīles” kopvērtējumā dalīja 11-13 vietu un pietrūka tikai 0,5 punkts, lai iekļūtu finālā.

Paldies Amandai, Patrīcijai un Fricim par piedalīšanos konkursā!