23.02.2023. Mācību darbs

Matemātikas apguve bez bailēm un satraukuma

2023. gada 26. janvārī SIA Izglītības atbalsta birojs Jelgavas pilī rīkoja starptautisku tīklošanās un pieredzes apmaiņas konferenci “Matemātikas apguve bez bailēm un satraukuma”, kas notika Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projekta ietvaros.

Tajā piedalījās pedagogi no Latvijas, galvenokārt, no Jelgavas pilsētas un novada, gan arī viesi – projekta dalībnieki no Turcijas, Maķedonijas Spānijas, Lietuvas un Rumānijas. Ja projekta pirmajā daļā vairāk tika runāts par diskalkulācijas problēmām pieminētajās valstīs un tās samazināšanu, tad otrajā daļā -Latvijas kolēģes dalījās pieredzē par satraukuma un baiļu sajūtu mazināšanu, apgūstot matemātiku.

Konferencē piedalījās arī divas Ozolnieku vidusskolas matemātikas skolotājas: Sigita Krauze un Lilija Menska. Tika gūts apstiprinājums, ka citās valstīs diskalkulācijas problēmas ir un rada lielas bažas skolotājiem un bērniem, gan, klausoties kolēģos, secinājām, ka “esam uz viena viļņa” ar viņiem un arī strādājam tā, lai skolēnos nebūtu bailes no matemātikas.

Par iespēju apmeklēt konferenci, sakām lielu paldies projekta koordinatorei Annai Vinterei un mūsu bijušajai kolēģei Sarmītei Čerņajevai.

“Visiem veiksmīgiem cilvēkiem ir mērķis!” (Normans Vinsents Peale) Mums tas ir: pilnveidot sevi!

Galerija