23.04.2024. Mācību darbs

5.un 6. aprīlī matemātikas skolotājas Lilija Menska, Sigita Krauze, Evija Lasmane un Jekaterina Zaharova piedalījās Latvijas Matemātikas skolotāju apvienības konferencē “Matemātika kā vienota saskaņota sistēma” veltīta profesora Jāņa Menča 110.jubilejas atcerei Liepājā.
Konferences laikā skolotājas guva atziņas par matemātikas saturu un tā secīgumu kā matemātikas sistēmas pamatu. Noskaidroja, kā skolotājam pasargāt sevi un noturēt pozitīvu mācību atmosfēru.
Konferences otrajā dienā skolotājs piedalījās dažādās citu skolotāju rīkotās darbnīcās, kur guva iedvesmu un idejas turpmākam darbam ar skolēniem. Vienā no darbnīcām tika runāts par kritiskās domāšanas attīstīšanas nepieciešamību skolēnos, rīkiem, kā to vislabāk darīt, kā piemeklēt uzdevumus, kuri attīsta kritisko domāšanu.
Otrā darbnīcā iepazīstināja skolotājus ar iespēju izmantot QR kodus mācību procesā, lai tad būtu jēgpilni.
Trešā darbnīcā izstāstīja, kā jēgpilni un mērķtiecīgi var izmantot spēles matemātikas mācīšanā, lai bērniem mācību process būtu interesantāks un aizraujošāks.
Citās darbnīcas skolotāji runāja par matemātikas kursu vidusskolai, kur izvērsās plašas diskusijas un pārdomas.
Skolotājas guva vairākas atziņas, iedvesmu un idejas turpmākam mācību darbam, satika kursabiedrus un citu Latvijas skolu matemātikas skolotājus.

Galerija