21.09.2023. EKO

13.septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvošanas ceremonija, kas vienoja 350 dalībniekus-gan skolēnus, gan pedagogus.

Diena sākās ar ‘’Pozitīvo gājienu’’ no Strēlnieku laukuma uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), lai kopā ar ministru Māri Sprindžuku dotos tālāk uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Gājiena mērķis bija aicināt VARAM aktīvāk iesaistīties aprites ekonomikas iedzīvināšanā, lai ikvienam būtu vieglāk samazināt atkritumus ikdienā un dzīvot dabai draudzīgāk.

Šogad 96 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp piecām izglītības iestādēm tika piešķirts augstākais programmas apbalvojums Ekoskolu vēstnieka statuss, 43 – ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu. Lepojamies, ka arī Ozolnieku vidusskolai šogad piešķirts starptautiskais Zaļais karogs, nu jau 7. gadu pēc kārtas. Skola Ekoskolu programmā darbojas 8. gadus.

Apbalvošanas ceremonijas gaitā Ekoskolas saņēma aktuālo informāciju par gaidāmajiem notikumiem šajā mācību gadā, iespējām piedalīties dažādās apmācībās un aktivitātēs, kā arī par Rīcības dienu kampaņu, kas šogad jau notiks vienpadsmito gadu, LIFE projektā ‘’No atkritumiem uz resursiem’’ izstrādātiem izglītojošiem rīkiem un aktivitātēm, Eiropas amatierzinātnes kampaņu ‘’Plastmasas pirāti – uz priekšu, Eiropa!’’, kur jaunieši ir aicināti uzzināt vairāk par plastmasas piesārņojumu un sniegt atbalstu pētniecībā, Jauno vides reportieru programmas iespējām, kā arī par Vides izglītības fonda (FEE) aktualitātēm sadarbībā ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programmu Aktīvo iedzīvotāju fonds.

Ozolnieku vidusskolu apbalvošanas pasākumā pārstāvēja skolotāja Ieva Šaliņa un  5.b klases skolnieces Rūta Estere Pūpola un Milena Kerija Ozoliņa.

Galerija