26.03.2024. EKO

Jau devīto reizi Vides izglītības fonds organizēja izglītojošu  pieredzes apmaiņas pasākumu – Ekoskolu Ziemas forums, kas notika Rīgas Rīnužu vidusskolā no 23. līdz 25. Februārim. Forumā pulcējās ap 300 jauniešu un pedagogu no visas Latvijas. Pasākums notika sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību, Rīgas Brīvostas pārvaldi un Latvijas vides aizsardzības fondu. Ozolnieku vidusskolu forumā pārstāvēja 9.a klases skolnieces Elīza Bērziņa, Keita Lekse, Gabriela Anna Svārupe un skolotājas Ieva Šaliņa un Inta Vaškevica.

Ekoskolu Ziemas forumā jaunieši un pedagogi piedalījās ar  vides aizsardzību un izglītību saistītās mācībās un praktiskās nodarbībās. Tika pievērsta uzmanība aktuālām tēmām – klimata pārmaiņu saiknei  ar mūsu ikdienas izvēlēm pārtikas, transporta, enerģijas un ikdienas ieradumu jomās, vides piesārņojumu, aprites ekonomikas principiem un to praktisku īstenošanu ikdienā, bioloģiskās daudzveidības izzušanas iemesliem un nepieciešamajām rīcībām.

Praktisko prasmju darbnīcās un izglītojošās nodarbībās ar padomiem dalījās  virkne ekspertu, vēršot uzmanību aktuālajām tēmām, piemēram, kā dzīvesveids izmaina klimata pārmaiņas, kas ir zaļās profesijas, kādi komunikācijas instrumenti jāizvēlas vides tēmu aktualizēšanai un citas tēmas.

Galerija