14.03.2023. EKO

No 24. līdz 26. februārim Valmierā norisinājās Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu Ziemas forums, kur pulcējās vairāk nekā 230 jaunieši un pedagogi.  Ozolnieku vidusskolu forumā pārstāvēja skolotājas Rita Dilāne un Ieva Šaliņa, un 8.a klases skolnieces Keita Lekse un Gabriela Anna Svārupe.

Forumā  tikās jaunieši un pedagogi no visas Latvijas, lai apmainītos pieredzē par vides izglītības un praktisko vides aizsardzības aktivitāšu īstenošanu izglītības iestādēs un tās apkārtnē, kā arī veicinātu izpratni par dažādām vides un ilgtspējīgās attīstības tēmām.  Šo trīs dienu laikā notika  dažādas izglītojošas nodarbības un prasmju darbnīcas, skolēniem hakatons, kā arī saliedēšanās un  pieredzes apmaiņas aktivitātes.

Praktisko prasmju darbnīcās un izglītojošās nodarbībās ar padomiem dalījās virkne ekspertu, vēršot uzmanību aktuālajām tēmām, piemēram, kā mainīt pārtikas sistēmas, kas ir ekoloģiskā pēda un Zaļais kurss, kāds ir klimatu saudzējošs dzīvesveids un citas tēmas. Nodarbības vadīja  pārstāvji no Baltic Studies Centre, Augi & Draugi, biedrības ‘’Zaļā brīvība’’, SIA “ZAAO”, Vidzemes plānošanas reģions, Eiropas Klimata pakts, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, mantots.permakultura.lv, Skola mazajiem Poga, Pasaules Dabas Fonds, Vidzemes Augstskola, Rīgas Tehniskā universitāte, Ēdamzāle, KompostsLV, Latvijas Dabas fonds, EŽI, IdeaLAB, Young Media Sharks un citi.

Ekoskolas Ziemas foruma laikā notika hakatons jeb ideju maratons, kurā piedalījās 12 komandas, kas bija izvēlējušās risināt kādu no izaicinājuma devēju (SIA ZAAO, LLKC, Valmieras novada pašvaldība) piedāvātajām problēmsituācijām, kas saistītas ar mobilitāti, ilgtspējīgas pārtikas apriti un kā samazināt resursu patēriņu. Noslēgumā komandas prezentēja savas idejas žūrijai un ieguva nominācijas.

Arī šogad Ekoskolu Ziemas  foruma norise tika organizēta  pēc iespējas videi draudzīgāka – netika izmantoti vienreizlietojamie trauki un tika uzmanīts, lai atkritumu daudzums būtu pēc iespējas mazāks, kā arī lai enerģijas resursi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk.

Galerija