14.03.2024. Erasmus+ akreditācija

Jau septembrī zinājām, ka jaunais mācību gads nāks ar jauniem Erasmus+ mobilitātes braucieniem gan skolēniem, gan skolotājiem! Šoreiz stāsts par mūsējo ciemošanos valstī – vienā no Eiropas kultūras šūpuļiem – Grieķijā!

Februāra beigās un marta sākumā piecas skolnieces – Kristīne, Lote, Gundega, Emīlija un Marta – kopā ar skolotājām Renāti un Inesi ciemojās Grieķijas pilsētā Veria, kurp devās Ozolnieku vidusskolas Erasmus+ akreditācijas skolu izglītībā ietvaros.

Piecās jauniem iespaidiem un piedzīvojumiem piepildītās dienās izzinājām Grieķijas kultūru, vēsturi, mākslu, dabu un izglītības sistēmu. Apskatījām dažādas pilsētas – Veriu, Verginu, Naousu un Salonikus – iepazinām ne tikai to vēsturi, bet arī mūsdienās aktuālās norises.

Iespaidīgākais notikums noteikti bija ekskursija Filipa II kapeņu muzejā Verginā. Senās Maķedonijas laikā šeit atradās pirmā galvaspilsēta Aigi, kur savulaik valdīja Aleksandra Lielā tēvs Filips II. 20.gs. 70.-os gados šeit tika atklātas neizlaupītas Senās Maķedonijas valdnieku pazemes kapenes, kuras ierakstītas UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Tur apskatījām ne tikai kapenes, bet arī kapenēs atrastos dārgumus – zelta kroņus, lādes un urnas, vairogus, statuetes, greznojumu lietas, traukus, rotaslietas utt. Muzejs patiesi ir bagātībām piepildīts un redzēšanas vērts!

Grieķijas dabā devāmies, kad apskatījām pilsētu Naousu un dabas parku ar Svētā Nikolasa ūdens avotiem. Tur devāmies izzinošā pārgājienā.

Savukārt skolēniem prātā paliekošākais notikums ir Grieķijas ziemeļu galvaspilsētas – Saloniki – apmeklējums. Pilsēta ar iespaidīgu vēsturi un bagātīgu vēstures mantojumu, kuru apskatījām un izzinājām. Apmeklējām gan senākās reliģiskās celtnes, gan bijām pie Aleksandra Lielā pieminekļa, gan apskatījām Balto Torni ar tajā apskatāmo muzeju, gan redzējām pilsētas centrālajā laukumā nosēdināto Aristoteli, kurš bijis arī Aleksandra Lielā skolotājs.

Lielākais ieguvums? Jaunas draudzības un jauni iespaidi, kā arī milzu iedvesma citiem Erasmus+ piedzīvojumiem! Taču šobrīd jau gatavojamies pie mums godam uzņemt Grieķijas, Vācijas un Spānijas skolēnus un skolotājus!

Erasmus akreditāciju Nr. 2022-1-LV01-KA120-SCH-000111204 Ozolnieku vidusskola īsteno no 2023.gada līdz 2027.gadam. 2023/24.mācību gadam piešķirtais finansējums sastāda 51 046 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija.

Galerija