05.09.2023. EKO

2022./2023.mācību gada pavasarī  Pasaules Dabas Fonds izsludināja grantu konkursu izglītības iestādēm “Ielaid skolā dabu”. Konkursa mērķis bija veicināt izglītības par bioloģisko daudzveidību attīstību skolās, vairojot interesi, izpratni un attīstot dabas atjaunošanas prasmes skolēnos un skolotājos. Skolas varēja pieteikt idejas, kas sekmētu dabas daudzveidību skolu apkaimē un īpašu uzmanību vēršot pārtikas audzēšanai. Grantu konkursam bija pieteikušās 58 skolas un septiņas no tām saņēma finansiālu atbalstu savu ideju realizēšanai. Arī Ozolnieku vidusskola pieteica savu projektu-„Augsto dobju izveidošana garšaugu un ārstniecības tēju audzēšanai”. Mūsu projekts tika apstiprināts un skolai tika piešķirts finansējums -900 Eur.

Skolas teritorijā, pie ēdnīcas, tika uzstādītas 6 augstās dobes, kurās tika iestādīti garšaugi-baziliki, ziemas sīpoli, pētersīļi, selerijas, timiāns, estragons, rozmarīns ,majorāns, lavanda  un citi garšaugi, kā arī ārstniecības augi, ko var izmantot tēju pagatavošanā. Visvairāk dobēs tika iestādītas dažādas piparmētras un mētras. Dobēs aug ābolu un citronu mētras, melisa, šokolādes, zemeņu  un greipfrūtu piparmētras un vēl citas smaržīgās mētras. Dobēs aug arī ārstniecības kumelītes, kliņģerītes, raspodiņi, samtenes un sarkanais āboliņš. Iepazīstoties ar augiem, kas aug dobēs, skolēni pilnveidos savas zināšanas par bioloģisko daudzveidību. Aicinājām arī vasaras nometņu dalībniekus apmeklēt mūsu dārziņu un izsmaržot dažādās piparmētras.

Projekta ietvaros dobēs tika ierīkota pilienlaistīšanas sistēma un  iekārtota komposta kaste.

Dobju ierīkošanā piedalījās nu jau 6.c klases skolēni Krišjānis Kviesītis un Marks Markuss Ivulāns, kā arī  jaunieši, kas vasaras brīvlaikā  strādāja skolā.

Galerija