30.11.2023. Mācību darbs

Izglītojošs pasākums „Onkoloģisko slimību profilakse” 10.-12.klašu skolēniem

21.novembrī skolā notika izglītojošas nodarbības 10.-12.klašu skolēniem par onkoloģisko slimību profilaksi. Nodarbības notika sadarbībā ar Nacionālo veselību veicinošo skolu tīklu un SIA Onplate.

Nodarbības tika organizētas katrai klasei atsevišķi, kā arī  atsevišķi nodarbības bija organizētas jaunietēm un jauniešiem.

Izglītojošo pasākumu saturā jaunietēm bija  iekļautas šādas tēmas: krūšu uzbūve, kā un kādēļ rūpēties par krūšu veselību, mīti par krūtīm un krūts audzēju, krūts audzēja riska faktori, pazīmes un rīcība krūšu pārmaiņu konstatēšanas gadījumā, pareizas krūšu pašizmeklēšanas algoritms, kā arī iespēja darboties praktiski uz krūšu mulāžām.

Nodarbībās, kas paredzētas jauniešiem, bija iekļautas šādas tēmas: onkoloģisko slimību riska faktori (smēķēšana, alkohola lietošana, sauļošanās u. c.) un iespēja sevi pasargāt, sēklinieku pareizas pašizmeklēšanas algoritms, tika nodrošināta iespēja izmēģināt pašpārbaudes soļus uz sēklinieku mulāžām,  pazīmes un rīcība sēklinieku pārmaiņu konstatēšanas gadījumā.

Pēc nodarbības jaunietes sniedza atgriezenisko saiti- nodarbība esot bijusi ļoti izzinoša un vajadzīga, jo nekur citur šādu noderīgu informāciju jaunietes nav ieguvušas.

Galerija