11.05.2021. EKO

Šajā mācību gadā jaunieši vecumā no 11-25 gadiem tika aicināti piedalīties Jauno vides reportieru (JVR) programmā un konkursā. Konkursam varēja pieteikt darbus trīs kategorijās: video, raksts un/vai foto. Jaunieši fotografēja, rakstīja un veidoja video kampaņas, aktualizējot ar vides aizsardzību saistītus jautājumus, kā arī apmeklēja Vides izglītības fonda rīkotos apmācību vebinārus. Kopumā nacionālajam konkursam tika pieteikti 28 dažādi darbi, no kuriem 4 ieguva pirmo vietu un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskā konkursā.

Konkursā piedalījās arī divi mūsu skolas jaunieši – 11.klases skolniece Evija Jureviča  ar darbu ”Kādēļ būtu jāiepērkas beziepakojuma veikalos ” un Kaspars Gržibovskis ar darbu “Ūdens piesārņojums Ozolnieku novada peldvietās. ”. Varam lepoties ar Kaspara panākumiem, jo viņa darbs tika augstu novērtēts un valsts līmenī  ieguva 2.vietu. Pietrūka nedaudz, lai darbs varētu piedalīties starptautiskajā konkursā.

Šogad nacionālās žūrijas sastāvā darbus vērtēja:

Sandra Kropa – radio un TV žurnāliste;
Ieva Upīte – VARAM sabiedrisko attiecību speciāliste;
Kitija Balcare – vides un dabas tematikas autore Delfi.lv, Diena, Lsm.lv; vides komunikācijas speciāliste;
Kristīne Garklāva – TV žurnāliste;
Anitra Tooma – vides žurnāliste;
Edijs Pālens – LETA fotogrāfs;
Ilze More – biedrības “Radi vidi pats” pārstāve;
Daniels Trukšāns – Jauno vides reportieru programmas koordinators Latvijā.

Kopumā šogad Jauno vides reportieru programmā piedalījās un praktiskas iemaņas apguva 70 jaunieši no dažādiem novadiem un  izglītības iestādēm. Arī no mūsu skolas vairāki jaunieši  piedalījās JVR apmācībās.

Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu – Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri – īstenošanu vai pārraudzību.

Jauno Vides reportieru un Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Galerija