Kampaņas “Viena diena nākotnei” eseju konkurss

23.04.2021. EKO

Aicinot skolēnus un jauniešus dalīties savā pieredzē par aktuālajiem jautājumiem vides saudzēšanas jomā, ar eseju konkursu biedrība “Ascendum” uzsāka izglītojošu kampaņu “Viena diena nākotnei” jauniešu auditorijai par aprites ekonomiku un individuālo izvēļu nozīmību. Papildus eseju konkursam kampaņas laikā tiks organizēts arī video izaicinājums jauniešiem, dažādu video un podkāstu sērija sociālajos tīklos.

Biedrības “Ascendum” organizētās kampaņas “Viena diena nākotnei” galvenais mērķis ir izglītot jauniešus par videi draudzīgām izvēlēm, kā arī iedrošināt jauniešus kļūt par vides vēstnešiem savās ģimenēs, draugu un paziņu lokā. Kampaņa tika uzsākta ar eseju konkursu “Viena diena nākotnei”, aicinot pamatskolas un vidusskolas jauniešus dalīties savās pārdomās un redzējumos par vidi un videi draudzīgām izvēlēm. Konkursā pamatskolas un vidusskolas skolēni esejas varēja iesniegt līdz šī gada 18. aprīlim par kādu no četrām tēmām:

  • Kāpēc mana paaudze izglābs pasauli?
  • Mazo lietu spēks klimata pārmaiņu novēršanā.
  • Ko es varu iemācīt pieaugušajiem par vidi?
  • Mana zaļā rutīna.

Eseju konkursā piedalījās arī mūsu skolas  11.klases jaunieši – Evelīna Meijere, Evija Jureviča un Kaspars Gržibovskis. Evija savam darbam izvēlējās tēmu “Mazo lietu spēks klimata pārmaiņu novēršanā,” bet Evelīna un Kaspars izvēlējās eseju rakstīt par tēmu ”Kāpēc mana paaudze izglābs pasauli?”

Paldies jauniešiem par uzdrīkstēšanos un ieguldīto darbu!