12.06.2023. Mācību darbs

Stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola” organizē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, biedrību “Zaļās mājas”, AS “Latvijas Finieris” un Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava” ar mērķi  vairot jauniešu izpratni par meža resursu un bioekonomikas lomu vides problēmu risināšanā.

  1. gada tēma – audzē veselīgu un drošu nākotni!

Konkursa 1. kārtā “ATKLĀJ” dalībniekiem bija  jāizpēta, kas ir bioekonomika un kā tā saistīta ar Latvijas drošību – vides veselību, valsts labklājību, materiālo un enerģētisko neatkarību, radot plakāta skici par to, kā bioekonomika var palīdzēt Latvijas drošībai.

Konkursa 2. kārtā “IZPĒTI DABĀ” jaunieši devas  mācību ekskursijā – Bioekonomikas ekspedīcijā, lai iepazītu Latvijas lielāko atjaunojamo resursu – mežu un gūtu ieskatu koksnes pārstrādes inovācijās. Vienas dienas ekspedīcija notika  Latvijas valsts mežos un mežzinātnes institūtā “Silava.”

Konkursa 3. kārtā “RUNĀ” jauniešiem bija jārada  video vēstījums saviem vienaudžiem ANO Starptautiskajā Meža dienā, kas ik gadu tiek atzīmēta 21. martā. Video uzdevums bija parādīt koksni kā veselīgu materiālu Latvijas drošai nākotnei.

Priecājamies un lepojamies par mūsu skolas 12.klases skolnieci Sigitu Vīnavu, kura piedalījās konkursā! Sigitas video bija ļoti pārdomāts un atbilda visiem kritērijiem. Diemžēl Sigita neieguva stipendiju, taču ieguva jaunas zināšanas!

Galerija