30.05.2022. Mācību darbs

3.maijā, dienu pirms Baltā galdauta svētkiem, 12.klase devās mācību ekskursijā uz Nākotnes parku un K. Ulmaņa muzeju „Pikšas”.

Nākotnes parks atrodas Glūdas pagastā, vietā, kur pagājušajā gadsimtā bija padomju laikā slavenais kolhozs “Nākotne”. Tagad Nākotnes parks ir piedzīvojumu un iedvesmas vieta, kur var iepazīties ar retro motokolekciju un seno lietu krātuvi. Parka teritorijā atrodas ražotne „Dabas dots,” kas ražo bioloģiskus produktus- veselīgas sulu tējas bez pievienota cukura un bioloģisko un inovatīvo produktu ražotne „Milzu”! Ekskursijā ne tikai aplūkojām senās lietas un retro tehniku, bet arī degustējām abu uzņēmumu produkciju.

Otrs pieturas punkts ekskursijā bija Kārļa Ulmaņa muzejs „Pikšas”, kur fantastiskās muzeja vadītājas Ilgas Ķipsnes vadībā piedzīvojām īstu patriotisma un Latvijas vēstures paraugstundu. „Pikšu” sēta ir dzimtā vieta vienam no pretrunīgāk vērtētajiem Latvijas valsts politiķiem, valstsvīriem, kurš stāvējis pie valsts dibināšanas šūpuļa un bijis klāt  tās sagrāves stundās. Ar savu aizraujošo stāstījumi gide lika jauniešiem aizdomāties par savām saknēm- par savu dzimtu un tās vēsturi, par to, ko jaunieši var darīt mūsu valsts labā. Ņemot vērā, ka ekskursijā bijām dienu pirms Baltā galdauta svētkiem, tad arī mums bija Baltais galdauts, uz kura saulītē gozējās trauks ar zemenēm.

Galerija