10.06.2024. Erasmus+ akreditācija

No 12.-19.aprīlim Jelgavas novada Ozolnieku vidusskolas, Elejas vidusskolas un Garozas pamatskolas skolēnu un skolotāju komanda piedalījās skolēnu grupas mobilitātē Nīderlandē, Jelgavas  novada Izglītības  pārvaldes īstenotajā Eiropas Savienības ERASMUS+ akreditācijā skolu izglītībā NR.2022-1-LV01-KA120-SCH-000106095 ietvaros.

No Ozolnieku vidusskolas komandā bija 8.a klases skolnieces Alise Bozoviča un Anna Hofrāte, kā arī   Loreta Putāne no 10.b klases. Kopā ar skolniecēm  apmaiņas projektā piedalījās skolotāja Inta Vaškevica.

Katra diena bija neaizmirstamiem iespaidiem un jaunām zināšanām bagāta. Skolēni dzīvoja viesģimenēs, kas rūpējās par mūsu skolēniem  un devās dažādos izklaides pasākumos.

Dienas pirmo pusi pavadījām  nodarbībās CSW skolā, Middelburgā. Skolā jaunietes piedalījās mākslas, sociālo zinību  un sporta stundās, mācījās cept kanēļmaizītes, kas ir vietējais našķis.

Apmeklējot Deltaparku, skolnieces guva jaunu informāciju par Nīderlandes krasta līnijas aizsardzību  vētras laikā. Šīs nedēļas laikā skolnieces uzzināja par Zēlandi kā Nīderlandes daļu. Liels bija  mūsu pārsteigums, ka  lielākā daļa Nīderlandes iedzīvotāju  ikdienā pārvietojas ar velosipēdiem. Ar velosipēdiem veic arī lielus attālumus. Arī mēs katru dienu uz skolu braucām ar velosipēdiem un devāmies arī garākā izbraucienā uz vairāk nekā 10 km attālumā esošo saimniecību.

Mobilitātes ietvaros viena diena bija paredzēta ceļojumam uz Beļģiju, lai Briselē apmeklētu Eiropas parlamentu un mini- Eiropas parku. Eiroparlamenta ēkā apskatījām zāli, kur notiek sēdes,  uzzinājām vairāk par ES dalībvalstu vēsturi, Eiroparlamenta darbību un kultūru. Mini –Eiropas parkā iepazināmies ar katras ES dalībvalsts svarīgākajiem objektiem. Kā Latvijas svarīgākais objekts šajā mini –Eiropas parkā bija Brīvības piemineklis.

Iespēja doties mobilitātes braucienā  pilnveidoja svešvalodas zināšanas, jaunietes apguva sadarbības, līderības un kritiskās domāšanas prasmes. Tika iepazīti jauni draugu un vietējā kultūra.

Galerija