Virtuālā ekskursija uz Getliņi EKO

22.02.2022. Mācību darbs

2.februārī 12.klases jaunieši devās virtuālajā  ekskursijā uz Getliņi EKO un attālināti „izstaigāja” daļu no Getliņu modernā poligona. Liels bija pārsteigums, ka ekskursija bija noorganizētā tik augstā līmenī, ka jaunieši sajutās tā, it kā būtu bijuši ekskursijā klātienē.

Ekskursijas laikā jaunieši iepazinās ar poligona vēsturi un darbību šodien, šķirošanas rūpnīcas darbības nozīmi, energobloka darbību no gāzes iegūšanas brīža līdz elektrības un siltuma ražošanai. Jauniešiem bija iespēja ielūkoties moderni aprīkotajās siltumnīcās un redzēt, kā tiek audzēti gardie Getliņu gurķi un tomāti. Ekskursijas laikā jaunieši iepazinās ar videi draudzīgu un ilgtspējīgu saimniekošanas veidu.

Lai ekskursijas organizatori saņemtu atgriezenisko saiti no jauniešiem, nodarbības turpinājumā bija viktorīna un diskusija, kurā jaunieši demonstrēja savas zināšanas. Klase tika sadalīta 3 komandās un visas komandas ar lielu azartu piedalījās viktorīnā.

Divas stundas pagāja nemanot un jaunieši atzina, ka pirms ekskursijas domājuši, ka virtuālā ekskursija nebūs interesanta, jo klātienē visu var uztver  savādāk. Taču pierādījās pretējais – arī virtuālā ekskursija var būt interesanta, izzinoša un aizraujoša.

Pēc ekskursijas jauniešiem radās pārdomas, ka ikdienā jāseko līdzi, ko un cik daudz iegādājamies veikalos, vai neesam iegādājušies ko lieku un šim brīdim nevajadzīgu.

12.klases audzināja Inta Vaškevica.