17.04.2023. Muzejs

12.aprīlī ar prezentācijām ZOOM platformā noslēdzās Skolu muzeju biedrības organizētā skate “Skolas simboli” – izglītības iestāžu labā prakse skolas vēstures izzināšanā un popularizēšanā. Arī mēs bijām 20 uzaicināto skolu skaitā, kurām bija jāprezentē savs veikums, un to lieliski izdarīja skolas muzeja gide 10.b klases skolniece Baiba Strika.

Tā kā mūsu muzejā par skolas simboliem – logo (arī bibliotēkas un muzeja logo), karogiem, vimpeli un himnu –ir pietiekami daudz informācijas, mūsu izpētes objekts bija Ozolnieku vidusskolas žetons. Žetonu meklēšanā no janvāra līdz martam iesaistījās ļoti daudzi absolventi un viņu skolotāji. Paldies visiem, kuri atsaucās un atnesa savus žetonus vai atsūtīja to fotogrāfijas!

Izrādījās, ka žetoni ir bijuši visai daudzveidīgi – pirmajiem izlaidumiem piespraudes, vēlāk dažāda veida sudraba gredzeni, arī Nameja gredzeni, pat koka rokas sprādzes, bet visiem bijis vienojošs elements – iegravēts izlaiduma gads un skolas nosaukums, dažiem arī savi iniciāļi. 2010. gadā tika apstiprināta vienota skolas simbola forma, kura jāiekļauj gredzenā. Tas arī ir vienīgais muzejā esošais žetongredzens. Pārējos var aplūkot fotogrāfijās. No 33 izlaidumiem ir izdevies apkopot 27 izlaidumu žetonu fotogrāfijas.

Mūsu prezentācija par skolas simboliem ir atzinīgi novērtēta un par savu pētījumu esam saņēmuši pateicības.

Maija Kārkliņa,
skolas vēstures muzeja pedagoģe

Galerija