03.11.2021. Erasmus+ KA1

Projekta nr. 2020-1-LV01-KA101-077244

No 2021.gada 10. oktobra līdz 2021.gada 17. oktobrim Ozolnieku vidusskolas pedagogs Ieva Šaliņa piedalījās profesionālās pilnveides kursos “Outdoor Education to improve pupils participation and fight drop out” Itālijā, Soverato, Kalabrijā (Calabria). Kursi notika Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) “Mācību mobilitāte skolu sektorā” projekta “Mūsdienīgi pedagogi – profesionāli, daudzpusīgi, pašpārliecināti un elastīgi kopējā Eiropas telpā” ietvaros. @ErasmusPlusLV

Ieva Šaliņa stāsta:

“Mobilitātes laikā bija iespēja satikt, komunicēt, kopā darboties un iepazīt skaisto Itālijas zemi ar kolēģiem no Rumānijas, Portugāles,Vācijas, Francijas, Nīderlandes un Spānijas.

Apmācībās varēja apgūt gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas āra nodarbībās. Diskusijā tika aplūkoti dažādi jautājumi. Kāpēc bērnam ir nepieciešamas mācīties ārpustelpas? Kas traucē to darīt? Kā metodiski pareizi organizēt mācību darbu ārpustelpas? Kā skolēniem saprotamā valodā stāstīt, mācīt un ar piemēriem rādīt par vides piesārņojumu? Un citi jautājumi.

Āra nodarbības skolā. Daloties savā pieredze āra izglītībā, varēju būt lepna, ka mūsu skolā ir iespēja būt ārā ar bērniem un nodarbības vadīt ārpusklases (kad ir iespējams), ņemot vērā, ka mūsu Latvijas klimats ir ļoti mainīgs. Savukārt pašiem itāļiem (pieredze vietējā mācību iestādē), kur iespēja doties ārā ir gandrīz visa gada garumā, to dara kūtri vai nedara nemaz.

Ar Eiropas kolēģiem bija iespēja apmeklēt Instituto Maria Ausiliatrice, tā ir kristīgā skola un labākā skola Soverato. Pēc skolas apmeklējuma kolēģi dalījās pieredzē, kā varētu uzlabot klašu telpu vizuālo tēlu un pagalma labiekārtošanu. Lielisks veids, kā smelties idejas un iedvesmoties.

Āra nodarbības pilsētvidē – orientēšanās, iepazīt vēsturi, izzināt vietējo tradīcijas, kultūru un itāļu nacionālo virtuvi. Socializēšanās un intervijas ar vietējiem iedzīvotājiem.

Pārgājienos varēja apbrīnot skaisto piejūras dabu, kur plešas varenie olīvu lauki. Lai uzzinātu tik daudzveidīgo dienvidu augu kultūras, tika izmantota mobilā aplikācija “Plant”. Arī pārgājieni var būt uz apmācībām vērsti, izmantojot mūsdienu piedāvātās tehnoloģijas.

Erasmus projekts ir iespēja satikt Eiropas kolēģus, kuri pārtop par draugiem, mācīties vienam no otra, dalīties pieredzē, kas ir būtisks ieguvums no šādiem kursiem. Šajā nedēļā katram skolotājam ir iespēja iepazīt citu tautu kultūru un tradīcijas, baudīt valsts viesmīlību pie bagātīgi klātiem galdiem, skanīgām dziesmām un jautrām sarunām. Novēlu katram kolēģim izmantot šo iespēju piedalīties Erasmus+KA1 projektā, lai iegūtu iedvesmu turpmākam darbam skolā ar saviem skolēniem, un spētu dalīties pieredzē ar savas skolas kolēģiem.”

Galerija