05.05.2022. Erasmus+ KA1

Projekts Nr. 2020-1-LV01-KA101-077244

Erasmus+KA1 projekta “Mūsdienīgi pedagogi – profesionāli, daudzpusīgi, pašpārliecināti un elastīgi kopējā Eiropas telpā” kursi Kiprā, Nikosijā

No 2022. gada 25.aprīļa līdz 30.aprīlim Ozolnieku vidusskolas skolotāja Ieviņa Zakrepska piedalījās profesionālās pilnveides kursos “Inspiring Healthy Lifestyles to Learners” Kiprā, galvaspilsētā Nikosijā.

Kursu laikā notika dažādas nodarbības, kas vērstas uz veselīga dzīvesveida nozīmi, saglabāšanu un  izmantojamām metodēm bērnu, pusaudžu un skolotāju ikdienā. 1986. gadā Otavas Veselības veicināšanas hartā, veselīgs dzīvesveids (Health promotion) tika definēts kā “Process, kas ļauj cilvēkiem palielināt kontroli pār savu veselību un uzlabot to”.

Respektīvi – veselīgs dzīvesveids ir dzīvesveids, kas ir vērsts uz organisma stiprināšanu kopumā, tai skaitā uz veselības saglabāšanu un slimību profilaksi, un līdz ar to, uz dzīves kvalitātes paaugstināšanu. Daudzi eksperti uzskata, ka mūsu veselība par 60% līdz 80% ir atkarīga tieši no mūsu dzīvesveida, tātad – mēs to varam reāli ietekmēt, ja vēlamies un, ja zinām, kā to darīt.

Nodarbību vietas bija izvēlētas atkarībā no tēmas. Piemēram, nodarbība par veselīgu uzturu notika Riverland BioFarm at Kampia Village, kur dalībnieki iepazinās ar biodinamiskās lauksaimniecības metodēm Kiprā, piedalījās siera taisīšanā, bioloģisko produktu degustācijā, veselīgas ēdienkartes veidošanā, kā arī dalijās ar pieredzi par ēšanas paradumiem savā valstī, skolā, ģimenē.

Ķermenis un dvēsele ir viens veselums, un mūsu prasme apstāties un atslābināties ietekmē veselību un pašajūtu. Tāpēc elpošanas tehnikas un stresa kontroles metodes apguvām Troodos kalnos.

Kustīgs dzīvesveids uzlabo vielmaiņu, stabilizē veģetatīvo nervu sistēmu, uztur ķermeni labā formā un uzlabo garastāvokli. Jogas nodarbībām bija izvēlēta īpaša vieta – Ayia Napa pludmale.

Brīvajos vakaros kopā ar kolēģiem no Spānijas, Horvātijas, Austrijas, Zviedrijas un Vācijas apmeklējām Nikosijas kultūrvēsturiskās vietas, Larnakas pludmales, Kakopetria seno kalnu pilsētu. Daudz diskutējām par mūsu atšķirīgajiem dzīvesveidiem un stresa menedžmenta metodēm.

Tā bija lieliska vasaras nedēļa, lai apgūtu jaunas zināšanas un pieredzes, iepazītu citas kultūras un gūtu iedvesmu turpmākajam darbam!

 

Galerija