20.04.2022. Erasmus+ KA1

Erasmus+KA1 projekta “Mūsdienīgi pedagogi – profesionāli, daudzpusīgi, pašpārliecināti un elastīgi kopējā Eiropas telpā” kursi Tenerifē

Laikā no 4. līdz 8.aprīlim Ozolnieku vidusskolas skolotāja Jekaterina Zaharova ar kolēģēm no citām Jelgavas novada skolām un izglītības pārvaldes (Lilija Andrasone (Šķibes pamatskola), Vivita Eiklone (izglītības pārvalde), Inese Grigaļeviča (Elejas vidusskola)) piedalījās kursos “IKT rīki radošam darbam un sadarbībai klasē” Spānijā, Tenerifes galvaspilsētā Santakrusa de Tenerife.

Kursus Tenerifē organizēja Skolotāju akadēmija “Europass”, kas piedāvāja pedagogiem , izglītības jomas speciālistiem un mentoriem apgūt dažādas lietojumprogrammas  (ClassDojo, Slido, Mentimer, Wordwall, Quizlet, Padlet u.c.), kas var palīdzēt pedagogiem mācību procesā veicināt sadarbību, radošumu, iekļaušanu, kā arī atraktīvā un interesantā veidā pārvaldīt ikdienas aktivitātes klasē, piemēram, grupu izveidi, atgriezeniskās saites sniegšanu, vērtēšanu u.c.

Kursu norises laikā bija iespēja iepazīties un sadarboties pāros un grupās ar pedagogiem un izglītības jomas speciālistiem no Francijas, Polijas, Somijas, Vācijas un, jā, arī no Latvijas citiem novadiem. Ozolnieku vidusskolas skolotāja Jekaterina Zaharova dalījās pieredzē par to, kā viņa mācību stundās un attālinātajās mācībās izmanto lietotni Wizer.me

Lai iepazītu skaisto Tenerifi, kursu organizatori bija sarūpējuši dalībniekiem divas ekskursijas – pa galvaspilsētu Santakrusa de Tenerife un uz Tenerifes salas lepnumu – vulkānu Teide, kas atrodas 3718 metrus virs jūras līmeņa.

Brīvās pēcpusdienas pēc nodarbībām arī tika izmantotas Tenerifes salas iepazīšanai. Tā kā sala nav liela, tad, izmantojot gan sabiedrisko transportu , gan Tenerifes latvieša Alexander Silis piedāvājumu, izdevās pabūt salas dienvidu pilsētā Costa Adeje un salas ziemeļu daļā – Anagas Dabas parkā.

Noteikti iesakām visiem pedagogiem iesaistīties Erasmus+ piedāvātajos strukturētajos kursos, jo tā ir lieliska iespēja pilnveidot profesionālās prasmes, iegūt jaunu vai citādu pieredzi, vingrināties svešvalodu lietošanā un paplašināt redzesloku.

Galerija